Другий крок. Поглянути своїм страхам в очі

    На жаль, це не є послідовним або хронологічним процесом, тому до кроків слід ставитися не як до поступального руху, а як до загальної картини. Наступне питання після того, як ви оглянули ситуацію і приблизно оцінюєте, з чим стикаєтеся, це — стикаєтеся з вашими страхами, від яких ви тікали все своє життя. Ось чому не варто робити різких рухів. Якщо є чоловік, який допомагає вам забезпечувати той рівень життя або побуту, який є, нехай буде. Не потрібно його змінювати, у всякому разі поки, навіть якщо він давно вже змінив вам, наприклад, з кимось іншим, або якщо його інтереси охололи.

    Важливо повністю закрити на цьому фокус і пройти цей важливий інкубаційний період прийняття себе. І ось ці страхи, які відразу ж виникають після того, як ви приймаєте себе, це те, з чим вам потрібно впоратися. Перше, що у вас виникає: «А що буде далі?», «А як тепер?» «А як це?» — це звичайні питання. Якщо чоловік зраджує, звичайно, ви можете зібрати валізи і піти, або самі з дітьми і на вихід. Але не потрібно робити нічого різкого.

    Страхи, які не є вигаданими, а реальними. Жінка часто переживає набагато більше, ніж чоловік. Чоловік може просто піти, розслабитися, а жінка не може так легко відпустити все, бо є діти, дім і вона не має права цього зробити. Це не щеня або кіт, якого можна віддати в притулок. Це дитина або місце, куди йти з валізами, знову йти до батьків, які вже й так все життя вам дошкуляли. Зараз вони почнуть знову.

    Як впоратися з цими страхами? Як боротися з ними або захиститися від них? Найкращий варіант — це записати ці страхи. Страхи, яких ви боїтеся, слід виписати і проаналізувати, щоб зрозуміти, як з ними впоратися.

    Страхи, такі як страх павуків або мишей, не є головними. Головний страх — це як забезпечити нове життя. Цей страх часто викликає реакцію втечі, коли людина намагається щось змінити, наприклад, пофарбувати волосся або зробити щось для себе. Це є втеча від страху, але цей страх нікуди не подінеться, він лише відступає на деякий час. Тут важливо побудувати чітку стратегію і включити свій розум.

    Перше, що потрібно зробити — це відокремити ілюзії. Ілюзії, які тривожать наші страхи і захиститися від них. Варто позбутися ілюзій і романтичних уявлень. Наприклад, ви можете думати: «Ми з чоловіком так любили один одного, у нас є діти, а тепер він мене не розуміє» або «Він знайшов когось іншого». Це все ілюзії, бо клік, який стався всередині вас, підняв вашу енергію і гармонію особистості. Коли ви залишаєтеся спокійною і врівноваженою, інші страхи стають ілюзорними. З ними потрібно ознайомитися і зрозуміти, де ви впадаєте в ілюзії, а де є реальна небезпека.

    Поки ви не розсієте туман, який закриває реальність — або те, що ще не відбулося, або те, що сталося, але ви натягуєте це на ваше теперішнє, ви будете боятися. Туман затуляє реальність і чіткі обриси. Тому важливо в спокої розглянути, що є реальною небезпекою, а що є надуманим або невтіленим. Це складний момент, адже часто люди чують: «Ти нічого не досягла», «Ти не можеш» і так далі. Але ця неспроможність і всі інші переконання — це нав'язані ілюзії. Ви нічого не досягли, якщо сиділи в декреті три місяці, а потім ще якийсь час, якщо дитина хворіла, а ви навантажені домашніми обов'язками. Це може бути окремою темою для обговорення, але найголовніше — абстрагуватися від цього, бо це неправда.

Ваше оточення

    Зверніть увагу, це пише чоловік і я, як чоловік, скажу вам, що у чоловіків завжди є тенденція до порівняння, або, скажімо, до міряння чимось. Вони завжди міряються силами або досягненнями і переносять це на сім'ю. Між собою вони теж можуть мірятися не тільки довжиною, але й іншими досягненнями — хваляться, що зловили велику рибу, чи ще щось. Це міряння, опір чи доведення своєї спроможності часто переноситься на сім'ю і це є страшним і прикрим. Виходить, що замість того, щоб бути підтримкою і моральною опорою, чоловіки починають мірятися і принижують вас протягом часу.

    Вам постійно говорили, що ви не здатні, що б ви не пробували — все одно не здатні. Ось вам страшна тайна: ви просто не пробували достатньо. Вам втовкмачили, що ви не можете забити цвях, а ви вже могли спробувати це зробити. Ви могли спробувати і знати, що ви здатні. Тому питання не в тому, що ви не здатні, а в тому, що у вас не було обставин, які змусили б вас це зробити.

    Коли чоловік потрапляє в ситуацію безвиході і справляється, він отримує можливість довести свою спроможність. Так само і для жінки — захиститися від нав'язаних переконань про власну неспроможність. Вам нав'язують, що у вас немає освіти, що ви можете тільки мити вікна або займатися проституцією — це те, що ви нібито вмієте. Це приниження. У хлопців це може бути нормою, але багато хлопців, залишившись на рівні 15-річних підлітків, так і не змінюються. Але ви вже перейшли за ці двері, де ці підлітки й залишаються. Ви вийшли за ці межі.

    Так вже виходить, що ваше оточення залишається з вами, чи то ваші діти, чи інші близькі. Ви все ще продовжуєте готувати, прати, займатися побутом і так далі — все це, як жінка. Але ваше ставлення має змінитися. І для цього потрібен певний час — не в депресії чи з сумом, а саме у процесі перегляду того, що вам вбили у голову раніше. Що вам вбивали батьки, коли ви були молодою, що вам говорив чоловік, що вам говорили раніше — це все потрібно відкинути, по суті, обнулитися.

    Це найголовніший захист. Можливо, ви не станете спортсменкою в зрілому віці і не завоюєте золоту медаль, але це не повинно бути обмеженням. Є багато прикладів, коли можна почати писати книгу або займатися чимось новим у віці 50+ і стати відомою чи успішною. Такі приклади є і їх безліч. Все залежить від обмежень, які ви самі ставите через свої страхи. Ці страхи захищають вас від відчуття, що ви можете щось зробити.

    Ця невпевненість накопичується роками, як кажуть, капля за каплею. І замість того, щоб сприймати це, як належне, потрібно просто викинути це з себе і сказати: "Я можу все, чого я хочу. Я досягну успіху." Це звільнення від ілюзій і страхів — захист від нав'язаного переконання, що ви не здатні, що у вас нічого не вийде. Потрібно відкинути ці обмеження і залишати їх, як кайдани.

Ваше обмеження

    Як зняти обмеження в отриманні благ, якщо ви завжди тільки віддавали? Перестаньте віддавати на цей час. Зупиніться і подумайте: можливо, вам потрібно перерозподілити блага. Можливо, ви роздавали їх не тим людям. Подумайте про це. Скажіть собі: "Зачекайте, дайте мені час прийти до тями. Дайте мені невелику паузу.

    Чекайте на відповідь. Я думаю, що не варто обіцяти нікому нічого, не давати жодних обіцянок. Просто скажіть, що ви подумаєте день-два, приймете себе як відьму і можливо, знову почнете щось розподіляти. Ні, зупиніть роздачу благ. Зупиніться і подумайте: чому ви продовжуєте віддавати? Можливо, ви віддаєте свій ресурс тим, хто на цьому живе, але вам це не потрібно. Важливо захиститися від цього і провести повний перегляд своїх ресурсів.

    Матеріальні плоди, є символом росту. Але як ви можете бачити ріст, якщо не перекриваєте "греблі"? Якщо ви не бачите накопичення, все просочується крізь руки — час, молодість, краса. Все це витікає.

    Важливо не помічати, що відбувається в моменти оцінки інших. Наприклад, якщо ви прибираєте кімнату, це звичайна справа. Але уявіть, що якщо служби, які забирають сміття, оголосили б страйк на тиждень, сміття накопичувалося б і накопичувалося, і це стало б помітно. Ви продовжуєте прибирати, бо не можете дозволити собі, щоб це залишалося не зробленим, але оцінка того, що ви робите, повинна враховуватися. Це ваш ресурс, ви витрачаєте свою енергію на приготування їжі і прибирання.

    Можна переглянути відносини, але спочатку потрібно зрозуміти, скільки часу і зусиль ви витрачаєте на ці справи. Можливо, варто задуматися, скільки б ви витратили на таку ж їжу в недорогому кафе. Це не для того, щоб сказати чоловіку, що ви вимагаєте певну суму за обід. Ні, це для того, щоб оцінити свій ресурс і своє зусилля.

    Не потрібно нічого говорити, розумієте? «Ти мені 100 євро і все». Можна дійти навіть до того, що за подружні обов'язки доведеться платити. Ні, справа не в цьому. Річ у тому, що ви повинні зрозуміти, що це ваш ресурс, і ви добровільно готові його віддавати. Тут ми переходимо до наступного поняття: ви повинні чітко визначити для себе, що ви робите. Щоб не відбувалося, ви отримуєте гроші за свою роботу на роботі, а вдома ви не отримуєте нічого. Тому важливо оцінити весь свій ресурс, всі результати, до яких ви дійшли і скільки часу і зусиль ви на це витрачаєте.

Оцінити свій ресурс

    Потрібно оцінити, як це оцінюється і чи це взагалі оцінюється. І тут важливо не намагатися створювати драму або ставити крайнощі. Наприклад, не потрібно думати: «Я витратила 20 років на тебе і тепер я в суп тобі посиплю отруту». Ні, ми не робимо цього. Ми залишаємося в розумінні і оцінюємо все мовчки.

    Після того, як ви зрозумієте, що у вас є ресурс, ви можете провести чітку ревізію. Запитайте себе, чи те, що ви робите, розвиває вас особисто. Розвиває чи це вашу сім'ю, дітей, чоловіка, батьків? Те, що ви робите, чи розвиває це вас? Які результати ви очікуєте?

    Ви будете здивовані, коли почнете проводити цю ревізію. Ви зрозумієте, що деякі речі ви віддаєте даремно, без жодної віддачі. Це не розвиває вас і не приводить до вашого розвитку. Ви просто працюєте на порожньо. Не потрібно робити революцію, але ви побачите контраст. Коли ви звільнитеся від страхів, ви отримаєте ясність і зрозумієте, куди вам потрібно вкладати свою енергію.

    Ви не зможете різко відмовитися від всього. Наприклад, діти все ще потребують вашої допомоги — ви не перестанете їх годувати і одягати. Це ваші діти і ви вже звикли до цього. Але з часом, коли ви почнете ці ревізії і розуміння, ви побачите, де є реальний розвиток і куди варто вкладати свою енергію.

    Решта справ буде, але є чоловік, який цього не розуміє. Йому не подобається, що ви стали відьмою і почали про це думати. Може, він і не говорить це вголос, але він каже: «Дорога, може, борщ варитимеш?» Якщо не прямо, то по суті, він не в захваті від ваших змін і революцій. Його не влаштовує ваша енергія і ваша революція. Це може здаватися йому руйнівним, але коли ви розумієте, що можете звільнити ресурси і спрямувати їх на щось інше — на розвиток, на курси, на заняття, які піднімуть вас, зроблять вас живою — ось що важливо.

    Ви повинні оживити себе і робити щось для себе, хоч би годину на день присвячувати тільки собі. Це час повинен бути табу і його потрібно відстояти. Можливо, ви хочете піти на риболовлю, зустрітися з друзями в барі або розважитися. Чоловік працює, заробляє гроші, а ви що, не працювали? Цілий день вдома, а що там? Прання, прибирання, це ж не видно. Цей ресурс потрібно підняти і показати, що він є. Не для когось іншого, а для себе. Припиніть себе знецінювати. Скільки коштує прання одягу? Запишіть це, а потім пред'явіть рахунок чоловікові. Уявіть, що якби ви заробляли 100 доларів на годину, ви б найняли когось, щоб той виконував цю роботу за 50 доларів. А це ж також праця.

    Отже, після того, як відьма відновилася, перше, що вона робить після ревізії — це визначити свій час і ресурс, які вона витрачає на розвиток. Перерозподіл багатств, як після війни: хтось програв, віддає все, а хтось виграв, забирає все. І тут відьмі потрібно відвоювати це для себе.

    Не чекайте, поки діти виростуть і ви займетеся цим. Ні, це потрібно робити тут і зараз. Після цього може вже не бути часу.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Вступ

Перший крок. Звикнути до себе нової

Передмова

Третій крок. Віднайти спокій у середині себе

Сьомий крок. Фіксація результату та відпускання процесу

Четвертий крок. Основа для особистої сили

Шостий крок. Ревізія у своєму житті

Післямова у відповідях та питаннях